wtorek, 11 września 2012

Płeć ultymatywnego bytu supernaturalnego

Kiedyś przed zaśnięciem rozmawiałem z Bogiem. To znaczy oczywiście nie rozmawiałem, lecz prowadziłem wewnętrzny dialog - taka ułomna forma doświadczania sacrum poprawiająca nieco samopoczucie, a może też jakość snów.

Teraz przed zaśnięciem nie rozmawiam już ze sobą. Czasem wizualizuję sobie natomiast Boginię Matkę, która składa się cała z troski o mnie i do doświadczenia jej opieki nie potrzebne są żadne słowa, żaden logos. To nie jest oczywiście z mojej strony wyraz żadnego kultu religijnego, lecz zachowujące stosowne proporcje myślne odwrócenie tej szczególnej relacji, którą zbudowałem z własnym dzieckiem od czasu jego narodzin. Po prostu wyobrażam sobie jak to jest być na drugim końcu tej relacji i mieć przy tym niemowlęcy komfort nicniemyślenia. To bardzo uspokaja i relaksuje.

Nie ważne w co wierzymy. Ważne są wartości którymi żyjemy.

3 komentarze:

 1. Ja to widzę i przeżywam ostatnio codziennie z tej "wyższej" bardziej zatroskanej strony.

  Ta "wyższa świadomość" i relacja z małą istotą czasem jest nieznośnie napawana odpowiedzialnością. Częściej jednak pojawia się satysfakcja z istniejącej relacji - darowana opieka to taka borowina na tę reumatyczną "wyższą świadomość".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam zbudowania względem kogoś takiej opiekuńczej relacji, ale to może dlatego, że nie mam za dużo empatii ;) Natomiast dzięki cudownym rodzicom rozumiem, co to znaczy "składać się z troski o kogoś". Idealnym byłoby jednak poczuć coś takiego...

  OdpowiedzUsuń
 3. You will be playing in} games with skilled reside sellers you could interact with via a reside chat. One thing that must be clearly acknowledged is that regardless of how excessive the RTP of a game is, the home all the time holds an edge. The roulette home edge may be lowered in some games if the participant is expert and makes use of 카지노사이트 a great technique, but you can to|you presumably can} never fully overcome it.

  OdpowiedzUsuń